Wydarzenia

z życia Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

Masz pytania?

FAQ

Mamy nadzieję, że jako pretendenci do uczestnictwa w Akademii Kulinarnej zdobędziecie pełną wiedzę na temat zasad uczestnictwa w naszej akademii oraz szans jakie otrzymacie na drodze do swojej kariery zawodowej.

To akademia kulinarna, przyjmująca pod swoje skrzydła najzdolniejszych młodych ludzi, kształcących się na kierunkach gastronomicznych. Akademia Mistrzów Smaku powstała z myślą o umożliwieniu dalszego rozwoju talentu kulinarnego najzdolniejszym adeptom szkół gastronomicznych, którzy chcieliby pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie pod kierunkiem wybitnych kucharzy, cukierników, a także gości specjalnych prowadzących wykłady  z zakresu wiedzy: restauracyjnej, dietetycznej, psychologicznej, wizerunkowej i nie tylko.

Misją Akademii Belvedere jest pomaganie najzdolniejszym młodym ludziom w rozwoju ich talentu i pasji jaką jest sztuka kulinarna na najwyższym poziomie światowym. Wierzymy, że nasze wsparcie pozwoli im  rozwinąć skrzydła. W ten sposób wykształcimy prawdziwych Mistrzów Smaku, będących kreatorami kulinariów w Polsce, ale i na świecie.

Idea Akademii to  przesłanie: ,,Gotowanie zamienia się w sztukę, uczeń zamienia się w mistrza”.

Wśród Patronów Honorowych akademii znajdują się Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Belvedere Gourmet Group to firma o 30-letniej historii, doskonale znana na rynku usług gastronomicznych na poziomie PREMIUM, będąca w czołówce najznamienitszych polskich restauracji i liderem rynku cateringowego i eventowego. Jest to  najlepsze miejsce, aby zobaczyć od środka świat topowej gastronomii. Belvedere może przekazać uczniom swoje doświadczenie, nauczyć najlepszych standardów, pokazać dbałość o jakość w każdym nawet najmniejszym elemencie, składającym się na widowiskowy efekt finalny.

Studenci Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere będą mieli możliwość wkroczenia w świat wielkiej gastronomii poprzez obcowanie z top of the top polskiej gastronomii:  kucharzy, cukierników, restauratorów, gości specjalnych, ekspertów z różnych dziedzin. Gotowania pod ich okiem i uczenia się z ich wiedzy i doświadczenia. Program Akademii to rok nauki, podzielonej na dwa semestry, rozpoczynającej się zgodnie z rokiem szkolnym od września, kończąc na czerwcu z przerwą wakacyjną. W przeciągu roku nauki student uczestniczy w minimum 15 całodniowych warsztatach z mistrzami kulinarnymi, gośćmi specjalnymi, składających się z dwóch części praktycznej i teoretycznej. Ponadto minimum 2 razy w miesiącu student uczestniczy w 2 prestiżowych imprezach cateringowo-eventowych .

Ukończenie rocznej Akademii z pozytywnym wynikiem egzaminu końcowego oznacza otrzymanie przez studenta Certyfikatu Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Ponadto dla najlepszego studenta zostanie ufundowana prestiżowa nagroda specjalna, będąca kilkudniowym wyjazdem kulinarnym do jednego z europejskich miast. Głównym punktem programu wyjazdu kulinarnego będą warsztaty kulinarne z  mistrzem sztuki kulinarnej światowej klasy. Wspólne gotowanie, czerpanie z wiedzy i doświadczenia topowego europejskiego kucharza, a nawet samo poznanie wyjątkowego człowieka, będzie jedynym w swoim rodzaju prezentem dla najlepszego studenta. Dla pozostałych najlepszych trzech uczniów akademii zostaną ufundowane cenne nagrody rzeczowe.

Do udziału w Akademii Mistrzów Smaku zapraszane są najlepsze szkoły gastronomiczne w Polsce. Nauczyciele z wybranych szkół mają prawo wytypować do Akademii najzdolniejszych uczniów. Następnie najlepsi uczniowie zapraszani są na test, będący weryfikacją ich wiedzy i dotychczasowych umiejętności. Test składa się z części praktycznej i teoretycznej. Kilkuosobowa komisja egzaminacyjna podejmuje decyzję o wyłonieniu najlepszych z najlepszych. Pozytywne rozpatrzenie kandydatury kwalifikuje ucznia do przystąpienia do Akademii i zostania Naszym  studentem