Akademia Mistrzów Smaku by belvedere

Nagrody dla Laureatów

ROCZNIK 2022/2023

Cykl edukacji w ramach rocznego programu Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere to udział i doświadczenie zdobyte poprzez gotowanie z najlepszymi kucharzami w Polsce.

Bycie absolwentem tego unikalnego projektu kształcenia utalentowanej młodzieży do roli wszechstronnie wykwalifikowanych Szefów Kuchni jest wielkim sukcesem dla Naszych studentów, a uzyskane świadectwo ukończenia Akademii jest mocnym atutem na ścieżce rozwoju ich kariery zawodowej.
Jednocześnie chcemy nagrodzić tych, którzy wykazują ponad przeciętną wrażliwość i kunszt tworzenia niesamowitych potraw, dlatego też Organizatorzy przewidzieli dla najbardziej wyróżniających się Studentów danego roku akademickiego nagrody specjalne.

3v1a2341
NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO CUKIERNIKA

Callebaut- Akademia Czekolady w Belgii

Callebaut to belgijska firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości czekolady i kakao od 1850 roku. Firma słynie z używania tylko najlepszych składników i z zastosowania najnowocześniejszych technologii produkcji. Wiele renomowanych cukierni i producentów słodyczy na całym świecie używa czekolady Callebaut do produkcji swoich wyrobów. Firma jest także zaangażowana w zrównoważony rozwój i wspiera rolników z różnych regionów świata, którzy dostarczają jej kakao.

Student odwiedzi Akademię Czekolady – serce marki Callebaut, gdzie odbędzie szkolenie z wybranej przez niego tematyki. Dodatkowo w programie przewidziane jest zwiedzanie Muzeum Czekolady w Antwerpii!

Sponsor nagrody: Akademia Czekolady Callebaut

Wyróżnienie dla trzech uzdolnionych studentów

3 dniowy wyjazd do Niemiec- Rational AG

Rational AG to niemiecka firma, która specjalizuje się w produkcji zaawansowanych urządzeń kuchennych dla gastronomii i przemysłu spożywczego. Firma jest znana ze swoich innowacyjnych rozwiązań, takich jak inteligentne piece konwekcyjno-parowe, które pozwalają na łatwe i precyzyjne przygotowanie różnego rodzaju potraw. Rational AG jest liderem na rynku urządzeń kuchennych i posiada szeroką sieć sprzedaży na całym świecie. Firma jest także zaangażowana w rozwój zrównoważonej produkcji i promowanie ekologicznych praktyk biznesowych.

3 uzdolnionych Studentów Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere czeka 3-dniowy wyjazd do Niemiec połączony ze zwiedzaniem nowoczesnej fabryki RATIONAL AG w Landberg am Lech.

Sponsor nagrody: Rational AG

NAGRODA GŁÓWNA

Staż w dwugwiazdkowej restauracji Mugaritz w San Sebastian

Mugaritz to restauracja w San Sebastian w Hiszpanii, która uznawana jest za jedną z najlepszych restauracji na świecie. Założona przez kucharza Andoniego Luisa Aduriza, restauracja Mugaritz skupia się na tworzeniu wyjątkowych doświadczeń kulinarnej sztuki poprzez eksperymentowanie z kulinarnymi technikami i składnikami. Menu Mugaritz opiera się na sezonowych produktach lokalnych i jest zmieniane regularnie, aby zawsze zapewnić gościom świeże i innowacyjne dania. Restauracja zdobyła wiele nagród i wyróżnień, a jej szef kuchni jest uznawany za jednego z najbardziej kreatywnych kucharzy na świecie.

Wraz z Szefem Kuchni by Belvedere Tomaszem Łagowskim który będzie koordynował cały wyjazd, Absolwent zostanie zaproszony na kolacje specjalne do dwóch restauracji gwiazdkowych wg przewodnika Michelin, aby spróbować sztuki kulinarnej na światowym poziomie i poszerzyć swoje horyzonty.

Sponsor nagrody: Belvedere Gourmet Group

Adoni Luis Aduriz

Szef Kuchni Mugaritz w San Sebastian